Jdi na obsah Jdi na menu
 


Graf Zeppelin 1944

16. 1. 2014

hammerschlag.jpg

DOWNLOAD

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=2101

Němci vynaložili velké úsilí na boj s arktickými konvoji, s většími či menšími úspěchy, tuto zásobovací tepnu do SSSR však nakonec nezastavili. 

Plánované německé nosiče s letouny do boje však nikdy nezasáhly, Göring tento náročný a táhnoucí se projekt ve prospěch námořnictva příliš nepodporoval a ránu z milosti mu dalo spojenecké bombardování rozestavěného trupu CV Graf Zeppelin.

Protože my ve hře tuto letadlovku i mapy máme, je nutné vyvinout úsilí a udělat kampaň. Horší to je s letouny, výběrem prošel pouze Ar 196 T-1.  Je to zvláštní franken na kterém se postupně podílelo více lidí, prošel několika updaty a věřím, že se pro něj hráč dokáže nadchnout. Je obratný, výkonný, skvělý výhled a má širokou škálu výzbroje, solidně splní i stíhací úlohu, má vlastní kokpit i zadní střeliště upravený z SBD.  Absenci radiokompasu musí hráč kompenzovat větší předletovou přípravou, držet se při skupině a spoléhat na žádost o udání polohy v okruhu 100km od letadlovky. Pro kampaň je nutné si nechat zapnutý .... protože rychloměr je nekorektní. Novinkou bude svobodná volba výzbroje pro váš roj.

Příběh

Plavbu jsem vybral na podzim 1944 kdy skupina vyrazí proti tou dobou skutečnému konvoji JW61. Plavba bude sebevražedná a s návratem se nepočítá. Bojová skupina se skládá ze všeho co mohla Kriegsmarine ještě uvolnit, tj. z několika DD, dvou CA Lützov a Prinz Eugen, jedné BB Tirpitz, jedné CV Zeppelin a připojí se i jedna CVL Seydlitz což není plnohodnotná letadlovka ale přistávací nástavba na dřívějším tankeru (Hošo). Arada osazené 20mm kanony zajišťují CAP. Podíváme se na Špicberky a volné moře, plnit budete i stíhací úkoly, čeká vás i jedna speciální mise.

Trägergruppe 186

V dubnu 1942 byly obnoveny práce na stavbě CV Graf Zeppelin

V únoru 1943 začal výcvik pilotů jednotky Trägergruppe 186 v Travemünde na úderné i stíhací verzi Ar 196

prosinec 1943 Graf Zeppelin dokončen, stejně tak katapult.

Únor 1944 přestavbou ze starého tankeru vzniká lehký nosič CVL Seydlitz

Srpen 1944 Trägergruppe 186 disponuje počtem 35 stíhacích a 35 úderných letounů.

 

Heil Hitler Herr Major

Budete se hlásit na velitelství Trägergruppe 186 v Norsku, vašim novým velitelem bude Gruppenkommandeur
Maj Walter Hagen. Budete zde přeškolen na nový námořní letoun Ar 196T a jeho bojové nasazení. Vůdce již brzy plánuje novou ofenzivu proti Anglii. Zde jsou vaše dokumenty. Hodně štěstí, Odchod.

 


http://www.naval-history.net/WW2CampaignsRussianConvoys.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Nairana-class_escort_carrier

http://www.naval-history.net/Map00Index.htm

http://www.alternatehistory.com/discussion/showthread.php?t=158449

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář