Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dark samurai 1943-45

12. 3. 2015

bettycockpit2.jpg

DOWNLOAD

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=2217

IJN přistoupila k nočním torpedovým nájezdům poprvé v lednu 1943 v bitvě u Rennellova ostrova. Z Rabaulu zaútočila skupina Betty v 19:20h a napadla TF18.

Další útok se udál při operaci Hailstone z února 1944 a na stejném místě ještě v březnu. 

Pravděpodobně byly tentokrát Tenzany nasazeny v druhé bitvě o Filipíny, konkrétně v místě vylodění v Zálivu Leyte. K útokům došlo i při obraně Okinavy.

Ve šturmu už jsem dokončil hromadu misí pro likvidaci lodí, torpedovali jsme už za všechny mocnosti a to se mi v pc válí ještě pár nevydaných věcí. Noční torpedování je věc pro fajnšmekry , bez větší zkušenosti a zažitých postupů z klasických misí to asi nepůjde. 

1 cvičná 4 ostrý mise, po dvou za Riko a Tenzan. Prní 2 mise jsou historicky doložený. Jako vůdce roje zadávejte příkaz pro společný odhoz, před odhozem manévrujte jemně ať se nerozpadne formace. Nedávejte příkaz pro útok na lodě, AI je při zhoršený viditelnosti nevidí. Zpáteční let bude klasicky na radiomaják.

Smyslem misí je orientace v dlouhém nočním letu, nalezení cíle dle dostupných info a schopnost vypracování si pozice pro odhoz torpéda. Při špatné viditelnosti se bez radaru pro detekci hladinových cílů neobejdete, CC mod nabízí přímo japonský Taki s dosahem 55-60km a azimutem + 30°. Jediným pozitivem v náročný misi je minimální riziko od flaků a stíhačů.

 Až mě někdo prokleje za let napříč celou mapou Šalamounů, vězte že v reálu startovaly Betty do bitvy u ostrova Renell z Rabaulu. Zde v několika vlnách dosáhly betyny potopení křižníku Chicago a poškození torpedoborce. Jednalo se o první boj, kdy velení zkusilo útoky po setmění.

V polovině února 1944 udeřilo mohutné spojené loďstvo na atol Truk, tato dvoudenní bitva je známá jako Operace Hailstone. Počas dvou dnů bušilo americké letectvo v desítkách útoků do této pevnosti a poté zase odplulo pryč z oblasti.

V noci z 17 na 18 února přišla japonská odplata, 7 betyn z 755.Kokutai s torpédem vzlétlo do útoku, do temnoty noci, hledat obří flotilu...a byly úspěšné, nejenže pocuchaly nervy nepříteli, dokázaly těžce poškodit a vyřadit z boje mocnou USS Intrepid. 

Amíci si byli dobře vědomi hrozby nočních útoků a měli na flotilových letadlovkách malé letky nočních verzí Hellcatů a Corsairů pro vlastní obranu. Do této mise letouny letěly až z Tinianu.

Další mise z jedné mé starší kampaně kdy jsem si vymyslel nájezd Tenzanů do noční bitvy v průlivu Surigao.

Poslední mise je z Okinawy, noční útok na invazní lodě.

http://www.panzerkampfwagen.cz/forum/viewthread.php?thread_id=4752&highlight=betty&pid=233237#post_233237

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář