Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pearl Harbor 1941

17. 1. 2015

pearl.jpg

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=2116

Missionpack

Training missions:
-Dive attack by Val
-Torpedo attack by Kate
-High level attack by Kate

Combat missions:
-Dive attack by Val (Take-off Zuikaku or Airstart version)
-Torpedo attack by Kate (Take-off Hiryu or Airstart version)
-High level attack by Kate (Take-off Akagi or Airstart version)

-Cover over base by P-40

 

Nájezd na Pearl Harbor

Tahle mise prověří vaše pc, maintrýmový sestavy by to ale měly udýchat. Cca 90 letounů první vlny udeří na Oahu.

 Vysoce pokročilá a rozsáhlá simulace bojů v Pacifiku - Il2 Sturmovik, vám umožní střemhlavý útok na letiště, torpédový útok nebo odhoz bomby pomocí zaměřovače z velké výšky. Za amíky si můžete zabojovat se stíhačkou Curtiss P-40B.

Notoricky známý útok na Pearl Harbor je obecně vnímám jako velké vítězství a skvělý tah Císařství. Při hlubším zkoumání najdeme kontroverze a mýty. Nejznámější mýtus je ohledně toho, že zpravodajské služby s vědomím prezidenta zatajily informaci o útoku. Historiky je toto prakticky vyvráceno, připouští se ovšem, že jediný kdo tuto informaci mohl vědět byl Churchill, kterému se útok na váhavé USA velice hodil. 

Samotná operace tak jak byla naplánována byla zvládnuta perfektně a Kido Butai odvedla svou práci jako dobře namazaný stroj. Plánovači ovšem špatně rozdělili priority. Velmi správně byl primárním cílem letadlová loď, ty se zde všem v okamžik útoku nenacházely a tak se hlavním cílem staly bitevní lodě, ty už ale byly jednak s nástupem letadlovak druhořadé a navíc se jednalo o zastaralé pomalé lodě, které nemohly doprovázet úderné skupiny flotilových letadlovek. Jednolo se tak v zásadě o dělostřelectvo pro invazní operace. Podařilo se jich většinu opravit a relativně rychle zařadit zpět do boje.

Větší ránu by základně uštědřilo poškození drahocenného zařízení v docích a velkých zásob paliva, které měli Japonci jako na dlani. Ignorovány byly také v řadách vyrovnané torpedoborce-hlavní dříči námořní války. 2 velké vlny byly vedeny proti koncentraci bitevních lodí a dvěma letištím, přičemž lodě se staly cílem úderů Kate a letiště masakrovaly Valy a Zera.

Základna tak zůstala v zásadě plně funkční, nebyla vyřazena z boje, Japonci si tuto chybu uvědomili dodatečně a už ji v případě dalších nájezdů na Cejlon či Darwin neopakovali.  Přes svoji počáteční převahu se japonské velení nedokázalo odprostit od své představy někoho kdo tahá lva za ocas, takže dalo prioritu tažení na jihu proti Britům a Holanďanům, nenásledovala tak invaze na Hawai. Přestože Japonci přítomnost letadlovek v oblasti vycítili, nebylo možno se zde zdržet neboť cisternové lodě už byly na zpátečním kurzu. Vítězství tak zdaleka nebylo naplněno a důsledky toho byly tvrdě cítit po celý rok 1942. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář