Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silent Hunter4

23. 4. 2016

silent-hunter4.jpg

DOWNLOAD

http://uloz.to/xed2iADP/silent-hunter4-zip

V polovině února 1944 udeřilo mohutné spojené loďstvo na atol Truk, tato dvoudenní bitva je známá jako Operace Hailstone. Smyslem nebyla invaze, pouze nutnost toto nepříjemný japonský hnízdo vyřadit z provozu. Po čas dvou dnů bušilo americké letectvo v desítkách útoků do této pevnosti a poté zase odplulo pryč z oblasti.

Nás bude zajímat noc ze 17 na 18 února, kdy obě strany nabíraly síly pro druhý den leteckých bojů.

Japonci se během dne ani neodvážili vystrčit nos s bombardéry, bylo evidentní, že skrz koncentraci vzdužného zajištění ničeho nedosáhnou.V noci však byla situace jiná a několik bombardérů z 755.Kokutai vzlétlo do útoku, do temnoty noci, hledat obří flotilu...a byly úspěšné, nejenže pocuchaly nervy nepříteli, dokázaly těžce poškodit a vyřadit z boje mocnou USS Intrepid. Exploze jednoho torpeda zabila nebo zranila 28 mužů, poškozené kormidlo bylo třeba opravit v doku.

Amíci si byli dobře vědomi hrozby nočních útoků a zaváděli na flotilových letadlovkách malé letky nočních verzí Hellcatů případně i Corsairů pro vlastní obranu. Jako návodčí z počátku sloužily posádky Avengerů, později měla stíhačka radar v křídle a pilot obrazovku v kokpitu.

O nasazení těchto letounů v bitvě jsem nenašel žádnou zprávu, faktem ale je, že byli na letadlovkách přítomni a zřejmě i vzlétli protože svaz zachytil betyny radarem a byl v pohotovosti. Letadlovky měly příkaz do poslední chvíle nestřílet aby neprozradily svou polohu.

Dokážeš odvrátit intrudery? Na výběr bude opět 2 stroje F6F nebo F4U a výkoný radar AI Mk.X, SCR-720 s dosahem 6mil tj. téměř 10km, azmt +-75° elevace +-40° v malé vzdálenosti a +40°-20°velké vzdálenosti. Navigace zpět na letadlovku standardně morzeovkou s kodem.

V první misi za Hellcat budeš čekat na palubě USS Yorktown dokud ti řídící kontrola nepředá informace o kontaktu a vydá příkaz ke vzletu. 

 V obou misích vedeš do boje 2 wingmany ale platní ti moc nebudou, spíš doporučuju příkaz pro útok zadat až budeš blízko nepříteli a budeš se dotahovat zezadu.

VF(N)-101 operated F4U-2s off USS Enterprise. VF(N)-76 operating a combination or F6F-3N, F6F-3E, and F6F-5N operated in detachments off USS Essex, USS Yorktown, USS , USS Hornet, USS Lexington, and USS Bunker Hill.

 

https://ww2aircraft.net/forum/threads/usn-carrier-night-fighters.1184/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář