Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velký Poker 1939

29. 3. 2013

 

mala-vojna.jpg

 

Mapa je inspirovaná Malou vojnou z března 39. Můj záměr je nabídnout hráčům rubačku vrcholných stíhacích dvojplošníků z konce 30tých let.

Planeset Slováků je jednoznačný, u Maďarů jsem musel volit všechny letouny v zastoupení, dal jsem jim svým charakterem co nejvíce podobné stroje v rámci možného výběru.

Stíhači:

Hlavní střet je mezi rovnocenými současníky Avií-534 serie4 a Fiatem Cr.42, obě strany mají pro ně 3 letiště. Slováci mají k dispozici i několik Avií Bk s 20mm Oerlikonem (dál od fronty). Maďarum jsem chtěl nabídnout i jinou stíhačku, tak mají i na jednom letišti starší verzi P.11f, ta se svým slabým výkonem nahrazuje Ro.41.

Bombři:

Slováci měli k boji vedle velkého množství stíhacích Avií i dostatek "bitevních" Letov Š-328, dodal jsem i několik levelbombrů Avia-71 a pomalá R-2 zastoupí Aero-100.

Maďaři naopak disponovali nemalým množstvím velkých bombardérů Ju-86K, dobře ho supluje DB-3b které jsem použil i jako AI.

He-170 zastoupí podobné B5N2 z konce 30tých let, se kterým vůbec se vydat na bojiště chce velkou odvahu.

Italskou Ca.310 zastoupí jak jinak pomalé robusní Sparviero.

Všechny tyto bombardery z 30tých let mají omezení bombloadu a jednoduché mechanické zaměřovače, jinak bych je tam nepustil.

Mapa zahrnuje taktické a strategické cíle, jsou zde 4 velké cíle (3 nádraží, 1 továrna) a množství malých cílů, na severu za polskou hranicí jsem osadil jedno polské letiště několika stíhačkami pro zpestření - je ale třeba dlouhý přelet Tater.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář