Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do 335

27. 10. 2015

dorniercover.jpg

Download

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&file=details&id=5076

Těžký stíhač Do 335 byl letoun inovativní konstrukce, zkušený testovací pilot E.Brown, který po válce létal dvoumístnou verzi ve Farnborough o něm prohlásil, že němci udávané údaje o dosahovaných rychlostech nehodnotí vůbec jako přehnané, také z něj cítil vzácný pocit přemotorování, k testu jednomístné verze se však nedostal. Předsériové stroje přecijen velmi trpěly na děcké nemoci. Pfeil se nedostal do bojového nasazení ve 2 sv. ale jednou se potkal s Tempestem, kterémužto britskému šrotu ulít. 

Ke konci války byl pro LW páteří skvělý stíhací bombardér Fw 190F-8. LW potřebovala výkoné bitevníky, schopné postarat se sama o sebe, více než cokoli jiného. Do 335 tak přicházel nejen jako těžký stíhač pro rozbíjení svazů bombardérů ale i jako stíhací bombardér v příslušné verzi.

Stroj může sice působit neohrabaně, ale při pohledu zepředu je to úzký doutník. Pfeil se ve hře objevil až s příchodem 1946 verze a má opravdu krásný kokpit, máme zde vystřelovací sedadlo a před tím nouzová nálož odstřelí zadní vrtuli a horní směrovku. Využít můžete hasicí zařízení pro případ požáru obou motorů, o vše ostatní se stará automatika. Výzbroj je velmi solidní, 1x 30 +2x 15mm. To nejlepší nakonec, Pfeil má vlastní pumovnici, která pojme 2x SC/AB-250, nebo 1x SC/AB-500 či dokonce 1x SC-1000, určitě se hodí i 8x SC-70. Je to tedy i skvělý stíhací bombardér. 

Stroj tahá jako pila a má skvělou stoupavost i s nákladem, v editoru jsem mu musel ubrat rychlost aby s ním držely krok naložené Fw. S obratnými ruskými stíhači moc bojovat nelze ale vydrží značné poškození, podobně jako osmičkový Fw, v pohodě doletíte i s jedním motorem, zadní tlačná vrtule je o něco výkonější.

V kampani se ocitnete na území Slovenska u SG 2, která zde operovala už téměř pouze s Fw 190F-8.Kombinuje bitevní i stíhací mise, na výběr je skoro totožná hra za Do 335 nebo Fw 190F-8/A-8.

Protože mě práce na tomto hodně bavila, dodělám asi k tomu ještě prouďáky, stačí jen prodloužit dráhy a bude to lahoda.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář