Jdi na obsah Jdi na menu
 


R-5

18. 3. 2016

r-5cover.jpg

DOWNLOAD

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&file=details&id=5183

Zbrusu nová kampaň pro nový patch se dokončuje, čekají vás 2 cvičné mise kde si osvojíte lehký bombardér R-5SSS a jeho zbraně. 10 bojových misí ze Zimní i 2sv. války a jedna záchranná z mých oblíbených Špicberk na neozbrojené verzi P-5, plnit budete standardní i speciální mise. Použity jsou většinou jádra již hotových misí, jinak by to vznikalo podstatné déle. Mimo jiné budete hledat tábor finských teroristů, napadnete vlak s maršálem Mannerheimem nebo křižník Vainamoinen, vydáte se i terorizovat letiště Gumrak blízko Stalingradu. 

 

R-5 je nový přírustek do rodiny ofiko letounů šturma. Znám ho už z HSFX ale stávající zpracování to je o level jinde. Máme zde hnedle několik jeho verzí, základní masově vyráběná R-5 včetně varianty s lyžovým podvozkem, pak  civilní P-5 a ta nejvíce atraktivní s přídomkem SSS. SSS má kapotáž na kolech, lepší zadní kulomet, kulomety v křídlech a hlavně výkonnější motor. Nechybí ani hasicí zařízení v motoru.

Dvojplošník byl samozřejmě zastaralý už v polovině 30tých let a tak byl do boje nasazen spíše v noci, to platilo pro všechny boje, kterých se kdy účastnil. Letectvo o prototyp nemělo zájem, do historie tak neměl nikdy vstoupit, své masové výrobě vděčí pouze šefovi NKVD Ježovovi, který sice letectví vůbec nerozuměl ale jak ho viděl, udělalo na něj takový dojem, že utrousil poznámku o tom proč už se stroj dávno nevyrábí...a toto stačilo, v SSSR je možné všechno.

Letectvo si s tisíci podřadnými letouny nevědělo rady, lehké bombardovací pluky byly brzy rozpuštěny ve prospěch rychlých pluků, do kterých přicházela nová hvězda, moderní SB-2. R-5 tak byly přeřazeny do bitevních pluků ŠAP, ale ani zde se na svou práci nehodil.

Bombload je úctyhodný a velká nabídka jeho variant, má pumovnici kam se ale vejdou jen malé bomby AO-8 nebo AO-10, FAB-50 a vyšší už musí věšet pod křídla, za zmínku stojí možnost 2x FAB-250 nebo i kontajner RRAB, pro ten už musíte použít zaměřovač. 

Do křídel dostal SSS nové kulomety Škas a dobře se tím ničí měkké cíle. Zadní střelec má dokonce bombardovací zaměřovač, takže je to i takový lehký level bomber.

Pro R-5 SSS využiju již hotové a vhodné mise z Karelských kampaní, ten zážitek bude ale jiný.

Training for low-level attack

Training for high-level attack

Raid on artillery positions

Raid in Partisan camp

Airfield defense

Raid on Kotka

Raid on enemy defense positions

Raid on enemy column

Search and destroy Mannerheim train

Raid on Stalingrad

Raid on Gumrak

Rescue operation

 

https://www.valka.cz/14247-Na-spanelskem-nebi-Polikarpov-R-5-Rasante?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=similar

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

R5

(Ivan Tér, 29. 4. 2016 15:43)

Těším až tato kampaň pro R5 bude hotová. Vypadá to pěkně.
Díky moc i za ostatní kampaně