Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tupolev TB-3

4. 12. 2015

tb3cover3.jpg

DOWNLOAD

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&file=details&id=5119

TB-3 je tu s námi asi od začátku šturma, archaické pontonovité tvary a krabicoidní kokpit, podobně jako Wartburg z NDR, nepodléhající modním vlivům. Osobně mi chybí hezčí textura kokpitu na kterou jsem zvyklý z hsfx. Tohle éro je pořádně ruský, má obří nosnost, má radiokompas(!), je odolný, má dolet, umí uhasit požár, umí zabít prase pěstí do hlavy, ale jeho největší slabinu můžete proklínat-nerychlost, nad bojištěm si to pofrčíte s nákladem nějakých 170-180 km/h. Vznese se do vzduchu na 100 metrech ale pozor, nemá brzdy a je téměř nemožné s ním pojíždět.

Unikátní je i odhozová procedura. Primitivní pevně usazený zaměřovač, neschopný vychýlení a protože stroj navíc nelze směrově trimovat, budete z počátku trpět, ale pak si zvyknete, na vše je dost času. Z pracoviště bombometčíka je v kombinaci z pohledu od předního střelce dobrý výhled. Cíl si srovnáte tak, aby byl uprostřed okna v podlaze a jak zapluje pod vás, je čas přepnout na zaměřovač a prostě odhodit na střed kde se zvláštní linky protnou. Vše probíhá velmi pomalu, bestiják drží výšku na stabilizátoru, ale ne už v trochu vyšších výškách. Odvozy si můžete přepínat jak je libo, vše najednou, po jednom, po párech nebo si nastavte odhozový automat.

Přes malou výšku a rychlost budou bomby padat jak brambory protože Tupolev se i přes stabilizer šíleně rozkymácí. Dříve se po odvozu nedalo rychle klesat bo se přetočily motory, teď se mi zdá, že TB-3 snese solidní klesání, nebo se pletu a platí to jen pro jednu z verzí, vrtule jsou obyčejné ze dřeva.

V Zimní válce byly nasazeny obě verze, které máme i ve hře. Early s motory M-17 o výkonu 510 kW (bylo jich vyrobena cca polovina ze všech verzí TB-3) a late s motory M-34R o výkonu 600 kW. Pozdní verze má navíc zadní střeliště a nárůst rychlosti je jen malý.

Ve hře je i TB-3 SPB, verze pod kterou lze zavěsit dva I-16 a utvořit tak parazitní Zveno. Toto bylo operačně nasazeno až v roce 41, ale já to musim mít už tady. Vše je funkčí a vy můžete Raty s bombami vyslat zničit cíl a pak ho ještě zasypat obsahem vlastní pumovnice-rusové mají evidentně samé prima nápady a je to hezké tu s nimi žít na jednom kontinentu. 

Vše je připraveno tak, že Raty jen odpojíte nejpozději 20km před cílem a borci už sami zaútočí na cíl, vaše příkazy neposlouchají, tak se o ně už dál nestarejte.

S příchodem přebíjení zásobníků v 4.13 končí nekonečné sprejování stíhaček, je třeba si střelbu dobře načasovat. Fokkery nalétávají hodně blízko, má to gule. Poškození snese velký, máte hasičáky, doploužíte se i se dvěma motory, pokud zemřete, druhý pilot stroj posadí na zem.

Nosnost bomb je celkem brutální, 8x FAB-250 nebo i 500 pod křídla, až 28x FAB-100 do pumovnice nebo 2 či 4 kontajnery RRAB.

Zaměřovač je vždy kalibrován na ráži pumy, to platí i pro RRAB, minimální odhoz je tak cca 1000m, kontajneru se po odhozu rozevřou křidélka, roztočí se a metá kolem sebe submunici. Vaše Zveno tak přeorá celou menší vesnici.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář