Jdi na obsah Jdi na menu
 


He 111H-12/Hs 293

8. 3. 2016

exploding_ship_sicily.jpg

Přátelé raketýři, šturm ve svém rozsahu pokrývá i raketové zbraně, v minulosti jsme si mohli zalétat kampaně za stíhače Me 163 v HSFX nebo BI-1 v čisté verzi, raketovým střelám jsem věnoval i velkou kampaň Ship hunters v HSFX. Pro čistou verzi nic pořádnýho nemáme.

Přes obsahově omezené možnosti čisté verze zde potenciál je na několik plnohodnotných misí.

Jediným létatelným prostředkem s Hs 293 je zde He 111H-12, ano máme přímo verzi H-12 upravenou pro potřeby boje s řízenými střelami. Kampaň nebude obsahovat mise s Fritz X.

Pokud jste si navykli na grafické standardy kokpitů třeba B-24 nebo Il-4, budete v He 111 v malém šoku. Stařičký model vypadá dost hrozně, zřejmě se na tom tenkrát ještě učili, v HSFX je alespoň přetexturovaný do snesitelné podoby. V 4.13.1 přichází aktualizace kokpitů některých verzí He 111. V H-12 je tedy odstraněna horní přístrojovka, která se přesunula jinam.

Pracoviště bombometčíka je na tom lépe, vidíme zde vysílač pro komunikaci se střelou a joystick pro její ovládání, tohle už nabudí ten správný chtíč pro raketový lov.

Střelu během letu na cíl můžeme pozorovat přes bombardovací optiku, viz přiložené video, nebo přímo přes sklo z kokpitu, tohle mi moc nevyhovuje protože ve výhledu překáží tlusté rámy. Je tu i třetí možnost pro čítery a sice si přepnout pohled na letící střelu.  

Myslím si po studiu historie této zbraně, že je simulována velmi zdařile, co bych vytkl je její slabá účinost proti torpedoborcům což je v rozporu se skutečností, a nemožnost namapovat směrovky na poziční klobouček mého joye.

Stojedenáctky sloužily pouze na výcvik posádek a o jejich bojovém nasazení není nic známo. Zřejmě provedly několik útoků z Norských základen, případně cvičných základen na severu Německa. Na konci války se mohly v rámci KG 200 zapojit do útoků na mosty přes řeku Selune.

Mapa Norska je ale hrozně malá, zastoupit ji musí Kurland. Dáme si několik protilodních operací , v závěru útok na most, noční nájezd na nádraží a možná ještě něco.

 

KG100

1) Training with Hs 293
2) Raid on convoy
3) Raid on convoy/aircraft carrier
4) Raid on port

KG200

5) Raid on bridge
6) Night raid on train station

7)Raid on Zhukov

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář