Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hs 129 in Africa

16. 9. 2016

 cover1.jpg

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&file=details&id=5237

Mám tady pro vás pořádnou hromadu dřeva na štípání, bitvy s bitevníkem jsou prostě dřina a špinavá práce. Zřejmě na dlouhou dobu poslední věc co dotáhnu do konce, je to škoda na dokončení nebo v rozpracování jsem měl kampaňe pro Heju, Folgore, Kate nebo Toryu, ale musí to všechno počkat. 

129tky byly v Africe opravdu nasazeny, avšak z mnoha příčin bylo jejich působení zde neslavné. Základ hry toho moc na výběr nenabízí, ale našel jsem solidní mapku vhodnou pro nasazení 8.SG pro přelom 1942/43. Tou dobou už se odpor Afrika Korpsu hroutil, takže budete hasit tankové průlomy a ničit koncentrace nepřítele za frontou.

První verze A-0 byla kritizována za slabý motory a tak se jich LW zbavila do Rumunska, pak už bitevník dostal solidní francouzské motory, kterých armáda dostatek ukořistila a výroba nadále probíhala ve Vichi. Pravda, výkonu nemá Hs na rozdávání, ale na jeho úlohu bohatě stačí a přetížená je pouze verze se 7,5 Bk. 

Nechráněné motory budou při boji občas poškozené, ale využijete hasící zařízení, což je dar z nebes.

Henschel je velmi efektivní v útoku na pozemní jednotky. Na měkké cíle bohatě vystačí 6 malorážových kulometů 7,9mm a dva 20mm kanony, k tomu unese dvě 50 kg bomby SC nebo AB. Více jsem si oblíbil AB. Doporučuju ji je natrénovat na střelnici, stejně tak protitankový kanon.

Pro útok na tanky bude mít 1x protitankový Mk 103, což je velmi účinný prostředek, ovšem musíte klesat pod ostřejším úhlem jinak se střely sklouznou pryč. Kanonem rozstřílíte pouze motory shora a možná střechu věže, střelba na ostatní části nemá smysl. Stačí se dostat do správnýho rytmu a budete otvírat jednu konzervu za druhou. Původně jsem tam měl Mk 101, ale ten je horší a neměli byste z toho takovou radost.

Výkon motorů není nijak zázračný, ale bohatě stačí i přesto, že vysazují při potlačení. Po zteči vás při plném výkonu rychle vynesou do potřebné výšky pro další útok. Při dostatečném chlazení se francouzské motory nepřehřívají, ale při boji jsou někdy poškozeny a nezřídka je zachvátí plameny. Naštěstí můžete aktivovat hasicí zařízení, ale je nutné se poté vydat zpět na základnu. Pokud máte potíže, je možno Mk 103 nebo MG 17 zahodit.

Váš kokpit je dokonale chráněn ze všech stran, nikdy nic nepronikne dovnitř, rozstřílený letoun jen posadíte na zem. Do nastavení vrtule doporučuju spíš nesahat, můžete sice přidávat a ubírat, ale nezobrazí se %, takže pozor na to.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář