Jdi na obsah Jdi na menu
 


Il-4+Pe-8

9. 12. 2015

pe8cover.jpg

il4cover.jpg

Tak mám hroznou radost, kampaň pro Il-4/Pe-8 je konečně hotová pro čistou 4.13. Leží mi to na disku přes 2 roky. Oproti HSFX verzi zde v zásadě nebudou jen mise na moskevský mapě, která v čistý není. Nevadí nevadí, jinak zde vše potřebný máme, samozřejmě na 10ti hodinový lety na Berlín či Budapešť můžeme zapomenout ale vytěžit se toho dá stále dost. První mise bude první bojový let TB-7, který byl samostatně nasazen už v Zimní válce roku 1940. Na mapě Jasi bude útok na "Ploesti" 1941, pak 2 mise u Stalingradu zima 42. V létě 43 budou 2 mise u Kurska. V roce 1944 nebude chybět útok na pevnost Memel, na mapě Finského zálivu útok na Helsinky a Talin. Zpět na Jasi a nálet na přístav "Konstanc". 

Dohromady 1 cvičná a 10 bojových misí, vše inspirováno skutečností. 

Nasazení obou strojů ADD se natolik prolíná, že nemá smysl tvořit 2 odlišné kampaně a nechtěl jsem stroje ani kombinovat. Hráč proto bude mít možnost vybrat si za který z těchto orlů zaletí v zásadě identickou kampaň, hra za Pe-8 má i 2 bonusovky.

Il-4 se povedl, externímu modelu mám jedinou výtku-hranaté motory, dnes už je ve šturmu standardem dokonalý kruh. Vnitřek, odpovídá skvělému zpracování, pokochat se můžeme animací vyklopení poklopu pro spodního střelce, posuvnými pásy s municí. Nově oranžového podsvícení přístrojové desky a otevřené okno v podlaze bombometčíka. Posuvný řetěz na řidící páce. Samozřejmě nechybí velké rozšíření bombloadu včetně variant RRAB jako u všech bombrů VVS.

Pe-8 je na tom podobně, na rozdíl od Il-4 je k dispozici více skinů včetně pozních variant kamo, noční i denní. Dostupná je i verze TB-7, ta nemá dostupný některý bombload a jestli má slabší motory jsem nepostřehl.

Il-4 má zaměřovač OPB-1 plně manuální, mně ale vyhovuje, je třeba i manuálně vyvážit ale na to jsem línej, trefíte velmi přesně, Pe-8 má zaměřovač OPB-2, poloautomat který mi moc do krve nepřešel, ale máte ten pocit, že už ovládáte něco moderního. 

Co jsem si určitě osvojil je volba odhozů po jedné, v páru či všeho najednou. Ve většině misí má hráč svobodnou volbu bombloadu, což může způsobit opoždění oproti vedoucímu Zvenu, ale na to se v těchto kampaních moc nehraje. Užijete si i odhozů RRAB s různou ráží submunice, kterou kontajner metá kolem sebe, doporučuju pouze s ráží AO-20, ty menší mají malou účinnost. Pe-8 pobere až 3 RRAB po 150 kusech, takže váš roj dolu pošle 1800 AO-20 což nadělá na zemi totální spoušť.

To není z ďábelského ruského arzenálu vše, je libo superbombu, není problém. Nasazení FAB-5000 nebylo nijak vzácné, házet můžete na Orel a pevnost Memel. Pozor bomba není moc účinná, ale o to tu tolik nejde, udělá hřib a to se počítá.

Tímto je kolekce stěhováckých kampaní kompletní

Training mission for High-level bombing
---------------------------------------

You lead your wingmans to the target and after attack go home.

-Airstart in 4000m!

-Set prop. pitch 90%, radiator on 1, compressor(Il-4) on 1 or 2.

-Fly to the north with maximal speed 300 kph. Your wingmans hold "VIC" formation.

-Your target is in sector() (Objective is marked by burning phosphorus)

-Enter the command "Drop bombs on my command"

-Set parameters for bombing. Activate level stabilizer and gently correct the direction by trim.

-Open bomb bay door.

-Choose the option for drop: 

-Drop the bombs! (Your wingmans automatically drop together with you)

-Switch on the radio compass home course-Homecoming. 

-Shortly before landing enter the command "Return to base"(Your wingmans go to landing).

-----------------------------------------------------------------------

Tips for campaign:

-Never use autopilot, your Zveno is not scripted.

-"Taxiing for takeoff starts". If you're getting the mission outside runway, you must your wingmans enter the command for start.

-Fly to your target with a maximum speed of 300 kph. 

-If your wingmans still lagging behind, set command for new formation.

-Mostly you have freedom of choice for your bombload. If you select a heavier load, your leader Zveno will be faster than you. But you can fly separately and choose your route to your target. On the way you can use the auxiliary radio beacons.

-If you need to light up the runway, enter command for this.

 

http://www.valka.cz/11665-Divize-letajicich-pevnosti-45-gomelska-divize-dalkoveho-letectva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář